خانه » نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفت خوزستان به کار خود پایان داد

نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفت خوزستان به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار ایرنا نمایشگاه تخصصی صنعت نفت از ۱۷ تا ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ با شرکت ۲۷۰مجموعه صنعتی و دانش بنیان از ۱۶ استان کشور پذیرای متخصصان ، سازندگان تجهیزات نفت و عموم مردم خوزستان و استان های همجوار بود.

در این نمایشگاه ۱۰۷شرکت دانش بنیان حضور فعال داشتند که نسبت به نمایشگاه دوازدهم صنعت نفت خوزستان ۲ برابر بودند.

نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت با شعار ایران قوی، نفت دانش بنیان و تکمیل زنجیره ارزش فعالیت خود را شروع کرد و مدیران عامل شرکت های نفتی و حفاری و پشتیبانی نفت خوزستان در ان حضور داشتند.

در این نمایشگاه بیش از ۶۰قرارداد و تفاهم نامه در زمینه ساخت تجهیزات پیچیده صنعت نفت که بسیاری از آنان برای نخستین بار توسط سازندگان توانمند داخلی ساخته شده بودند امضا شد.

به گفته‌ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مجموعه‌های دانش‌بنیان و شرکت های خوزستان نیز در این نمایشگاه حضور قابل توجهی داشتند و این مساله بارقه‌ای از امید را در دل همه روشن کرد.

علیرضا دانشی با اشاره به ضرورت اقتصادی تر شدن صنعت نفت بیان کرد: صنعت نفت باید به یک بُنگاه اقتصادی تبدیل شود به این معنا که از زنجیره های ارزش نفت تمام استفاده را ببریم و صنعت نفت را اقتصادی‌تر کنیم.

به گزارش ایرنا ۸۰درصد نفت و ۱۷درصد گاز تولیدی کشور در خوزستان تولید می شود.

بیش از۲۰ هزار نفر از نمایشگاه چهار روزه ساخت تجهیزات صنعت نفت دیدن کردند.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با مرکزیت اهواز با ۶شرکت تابعه نفت و گاز مسجدسلیمان ، مارون ، کارون ، گچساران و آغاجاری روزانه حدود ۳ میلیون بشکه نفت و ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز تولید می‌کند.

بیش از ۸۰درصد تجهیزات صنعت نفت کشور در داخل تامین می‌شود.

بخش مهمی از خوراک مورد نیاز ۹ پالایشگاه نفت کشور از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تامین و بخشی نیز از طریق پایانه نفتی خارک به خارج صادر می شود.

منبع

مطالب مرتبط