خانه » نظم جدید تولید در «فارآب »

نظم جدید تولید در «فارآب »

شرکت فارآب بر اساس برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های صورت گرفته که بر اساس تجربه ۳۵ ساله خود انجام داده، مسیر تازه‌‌‌ای را آغاز کرده و در این راستا وارد بازارهای جدید شده است. برای رسیدن به اهداف موردنظر در رشد بازارهای جدید، بر اساس برنامه‌‌‌ای که در سال ۱۴۰۰ به جمع‌‌‌بندی رسیده، توسعه سریع بازارها در سال ۱۴۰۱ در دستور کار گرفته است. استفاده از روش‌های نوین بازاریابی، در کنار ایجاد خلاقیت در روش‌های گذشته یا بازنگری در آنها از پایه‌‌‌های برنامه ۱۴۰۵ فارآب محسوب می‌شود که در این راستا بهره‌‌‌گیری و استفاده از فرصت‌ها و ابزارهایی مانند نمایشگاه‌‌‌ها با حضور در بیست‌‌‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش که در هفته پایانی اردیبهشت با حضور نزدیک به ۵۰‌هزار بازدیدکننده برگزار شد، کلید خورد که این حضور و نتایج آن یکی از گام‌های جدید این شرکت برای توسعه بازارهای جدید است. میرمیثم مصطفوی مدیرعامل فارآب همزمان با این نمایشگاه طی مصاحبه‌‌‌ای با روزنامه «دنیای‌اقتصاد» اعلام کرد با تولید شیرآلات صنعتی فرصت مناسبی برای صرفه‌‌‌جویی ارزی می‌توان به وجود آورد. وی در این مصاحبه تاکید کرد از سال ۱۳۶۵ تا‌‌‌کنون همواره محصولات جدید را به سبد محصولات خود اضافه کرده‌‌‌ایم که شتاب این اتفاق در سال‌های اخیر بیشتر شده است. وی گفت این شرکت سعی در نگهداری و افزایش نیروهای سازمان در سال‌های سخت اقتصادی اخیر داشته و همچنان با قدرت به راه خود ادامه دهد. مصطفوی همچنین نگاه به بازارهای بین‌المللی و اخذ نمایندگی از شرکت‌های معتبر اروپایی و شراکت تجاری با آنها را یکی دیگر از دستاوردهای شرکتش عنوان کرد که باعث افزایش آگاهی و رشد بیشتر در زمینه‌‌‌های فنی، بازاریابی و مدیریتی شده است. با توجه به نگاهی که از سال ۱۳۹۵ در فارآب جاری شده این شرکت در تجهیز و نگهداری سیستم‌های تاسیساتی مراکزی همچون بیمارستان‌‌‌ها، مراکز خرید، کارخانه‌‌‌ها، شهرها و شهرک‌های جدید حضوری فعال دارد و می‌تواند با توجه به نیاز روز، انواع راهکارهای مصرف صحیح انرژی را به متقاضیان و مخاطبان خود در ایران یا کشورهای دیگر ارائه کند.

در ادامه مسیر سال ۱۴۰۱ حضور در نمایشگاه ساختمان، عمران و معماری، صنایع سرمایشی و گرمایشی در مشهد صورت گرفت و همزمان برگزاری سمینارهای فارآب شروع شد. سمینارها یکی از فرصت‌ها و ابزارهای مناسب برای توسعه بازارها محسوب می‌شود که به صورت متمرکز بر تقسیم‌‌‌بندی‌‌‌های‌‌‌ انجام شده، برگزار می‌‌‌شوند. توسعه روحیه و نگاه خلاقانه و ایجاد فرصت برای پیاده‌سازی روش‌های جدید با نگاه آموزشی به واردات، منجر به ارتقای فنی شرکت فارآب در سال‌های گذشته شده است. در این راستا اخذ نمایندگی و تبدیل شدن به شریک اقتصادی شرکت‌های معتبر دنیا در دستور کار شرکت فارآب قرار دارد و در حال حاضر این شرکت نماینده و شریک اقتصادی دست کم پنج شرکت معتبر اروپایی در صنعت محسوب می‌شود.

یکی دیگر از فرصت‌هایی که در سال‌های اخیر برای توسعه دایره مخاطبان مورد توجه فارآب قرار گرفته برگزاری سمینارها برای مخاطبان مختلف است. سمینارها محلی مناسب برای دیدار نزدیک با مخاطبان، آگاهی از نیازهای آنها و ارائه توانایی‌‌‌ها و محصولات مختلف است که در هفته گذشته برگزاری دو رویداد مشترک در تهران و اصفهان‌ با یکی از شرکای تجاری از ترکیه نمونه دیگری از فعالیت‌های فارآب به حساب می‌‌‌آید که با کمیت و کیفیت متفاوتی در حال پیگیری است.

در سمینار دوم مرداد ۱۴۰۱ که در هتل آزادی تهران برگزار شد سید سینا خامسی مدیر توسعه بازار شرکت فارآب خبر اخذ تاییدیه شرکت‌های دانش‌‌‌بنیان توسط این شرکت را اعلام کرد که حاکی از رویکرد حرفه‌‌‌ای و پیگیری مجدانه این شرکت برای رسیدن به اهداف موردنظرش است. در این سمینار که با حضور نزدیک به ۱۰۰ نفر از صاحبان و نمایندگان صنایع و مخاطبان مختلف به صورت مشترک برگزار شد، هومن جهانگرد مدیر روابط عمومی فارآب پیام کوتاهی را از طرف میرمیثم مصطفوی مدیرعامل فارآب قرائت کرد. در بخشی از این پیام آمده: در این سال‌ها هدف کسب و کارها در عرصه‌‌‌های تولید و تجارت، کسب سود و چیرگی بر رقبا و پشت سر گذاشتن آنها بود. اما چندی است که این فضا تغییر کرده و نظم جدیدی در عرصه تولید، تجارت و بازرگانی ایجاد شده است؛ به کمک فناوری و توسعه استارت‌آپ‌‌‌ها و اکوسیستم‌های مدرن، بازیگران جدید و تازه نفسی راهی میدان شده‌‌‌اند که ضرورت انعطاف‌‌‌پذیری کسب و کارهای تاحدودی قدیمی‌‌‌تر و باسابقه‌‌‌تر را نمایان می‌کند که ما هم برای توسعه چابکی و نیز انطباق با این نظم جدید، از پنج سال قبل روند نوسازی کسب و کار نزدیک به ۴۰ ساله خود را کلید زده‌‌‌ایم و امروز در سال اول برنامه پنج‌ساله دوم بازسازی و نوسازی فارآب قرار داریم. اتفاقات سه سال اخیر که بیشتر ناشی از پاندمی کرونا بوده است، آوردگاهی برای محک توانایی‌‌‌های ما شده که امروز ثمرات سرمایه‌گذاری در انعطاف‌پذیری و چابکی خود را به خوبی مشاهده می‌‌‌کنیم. همچنین در سمینار مشترک اصفهان که روز سه‌‌‌شنبه چهارم مرداد ۱۴۰۱ در هتل پارسیان کوثر اصفهان برگزار شد بیش از ۸۰ نفر از صاحبان صنایع، کارشناسان و افراد تاثیرگذار در حوزه‌‌‌های مورد نظر حضور یافتند و از نزدیک در جریان برنامه‌‌‌ها، محصولات و اهداف همکاری‌‌‌های مشترک فارآب و شرکای بین‌المللی قرار گرفتند.

 

منبع